Czystek Cistus Incanus

Czystek Cistus Incanus to bardzo i szeroko stosowana w Europie Południowej roślina lecznicza, która w  Polsce póki co jest niestety bardzo mało znana, ale na szczęście zmienia się to w bardzo szybkim tempie, a stoi za tym niezaprzeczalna i zbadana (na czystku w 1999 roku w niemieckim Instytucie Friedrich – Loefller zostały przeprowadzone badania kliniczne!) siła, która opiera się przede wszystkim na bardzo mocnym i skoncentrowanym działaniu polifenoli. Co to wszystko oznacza?

Polifenole to bioaktywne substancje, które w naturalnej postaci występują w roślinach. Odkryto około 1000 różnych polifenoli, które mają właściwości przeciw:
bakteryjne,
grzybicze,
wirusowe
i właśnie w tych ostatnich tkwi największa siła, bo lekarstwa na wszelkie wirusy nikt jeszcze dotąd nie wymyślił, naturalnie poza Matką Naturą, do której rad jak to zwykłym życiu bywa musimy dojrzeć.

Polifenole zawarte w dziko rosnącym czystku (Cistus Incanus) mają przede wszystkim właściwości wzmacniające nasz układ odpornościowy (gromadzą się wokół wirusów i zapobiegają przenikaniu patogenów do komórek), który jeśli jest sprawny, skutecznie chroni nas przed wirusowymi infekcjami, które stanowią ok. 90% codziennych zachorowań i niedomagań.  Polifenole (można je znaleźć również w kapuście, czosnku, orzechach) antybiotyczne, dzięki czemu biorą czynny udział w oczyszczaniu organizmu ze wszystkich stanów zapalnych i niepożądanych organizmów.

W profilaktyce zdrowia najczęściej stosowana jest herbatka z czystka, która  w chwilach słabości :) wzmocniona może zostać kapsułkami lub doustnym sprayem.

Czystek (Cistus Incanus) ma też silne zastosowanie w schorzeniach takich jak:
infekcje żołądkowo – jelitowe i borelioza, ale to tematy na bardzo rozległe dyskusje, które z pewnością niebawem tu zagoszczą.

4 przemyślenia nt. „Czystek Cistus Incanus

  1. Moja mama to stosuje i bardzo sobie chwali a ona raczej jest nieufna do takich róznych wynalazków. Tak więc musi coś w tym być.

    1. Wszystko jest możliwe ale musimy zacząc coś w tym kkuerniu robić i musimy miec świadomość, że nadwaga jest wynikiem kilku lub lilkunastu lat błędf3w żywieniowych i cud pozbycia się jej nie nastąpi szybko jest to systematyczna praca na kilkanaście miesięcy!

  2. no może to nie do końca dotyczy czystka ale fakt jest fakt powoli i systematycznie, zresztą z samym czystkiem teź tak jest że pomaga po jakimś czasie a nie od ręki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *