Czystek – kryterium jakości

Czystek – kryterium jakości
Jak niedawno wspominaliśmy popularność czystka w Polsce rośnie, pojawiła się też nasza rodzima odmiana tej rośliny leczniczej, ale pamiętajmy i zwracajmy uwagę na jakość suszu, bo ta jak wiemy, robi wielką różnicę.

 Polska gleba jest cudowna i bogata w wiele cennych minerałów, ale nie jest tak zasobna w magnez jak ziemia z południa Europy, gdzie Cistus Incanus żyje w dzikich, naturalnych dla siebie warunkach. I choćby nie wiadomo jak bardzo czystek był „bio” (śmieszne jest to określenie w tym wypadku w ogóle) nie zrówna się z czystkiem z ziem południowych gdzie klimat jest łagodniejszy, a roślina ta nie lubuje się przecież w zimnych temperaturach, które panują u nas przez sporą część roku.

Czystek LR zbierany jest z dzikich południowych plonów, a dostarczany do klientów susz zawiera tylko drobno pokrojone, bogate w składniki liście bez domieszek badyli, gałązek i tym podobnych „obciążających wagę” dodatków.

Czystek_2_kwiaty
Czystek kryterium jakości


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 388

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *