Probalance – odkwaszanie organizmu

ProBalance i odkwaszanie organizmu to bardzo szeroki temat, który ostatnimi czasy stał się mocno popularny. W sumie nic dziwnego, bo temat jest ważny, a jego opanowanie = opanowanie równowagi kwasowo – zasadowej organizmu, znacząco poprawia nasze samopoczucie. No ale do rzeczy!  

 

Żeby nie lać przysłowiowej wody temat zakwaszenia organizmu pokażemy bardzo obrazowo:


W 1931 roku niemiecki biochemik Otto Heinrich Warburg otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny  za ustalenie głównej biochemicznej przyczyny powstawania komórek nowotworowych, którą jest brak tlenu w zakwaszonym organizmie:

"komórki nowotworowe odżywiają się glukozą, a nie tlenem, jak komórki zdrowe. Spożycie cukru przeto podnosi poziom glukozy i dostarcza paliwa selektywnie zużywanego przez komórki nowotworowe"

 

Tak, nasze komórki chcą oddychać, jak  więc wrócić do równowagi kwasowo – zasadowej która dostarczy im tlen?

Przede wszystkim odpowiednią zrównoważoną dietą. Na ten temat znajdziecie dużo wskazówek w mądrych artykułach i książkach, nie chcemy ich powielać. Warto pamiętać, że pozory mylą: biały cukier  zakwasza a kiszona kapusta ma właściwości zasadotwórcze – o znowu obrazowo :)

Trzeba też unikać stresu i nadmiernego lub zbyt małego wysiłku fizycznego. Wiemy – łatwo powiedzieć! Nawyki, nawyki, nawyki!

Co jeszcze? ProBalance LR – to słowo klucz w wypadku odkwaszania. Dlaczego?

Zawiera podstawowe składniki mineralne, które są dla naszego organizmu łatwo i szybko przyswajalne. Dostarcza wyselekcjonowanych zasadowych soli mineralnych. Ma dużą zdolność wiązania kwasów. Ma działanie zasadowe. Zawiera wapń, magnez, potas, sód, krzem, miedź, molibden, chrom.

Potas
Bierze czynny udział w przewodzeniu impulsów elektrycznych między komórkami nerwowymi. Usprawnia pracę mózgu. Reguluje równowagę wodną organizmu i utrzymuje prawidłowy rytm serca. Reguluje/obniża ciśnienie krwi, a także bierze udział w usuwaniu produktuów przemiany materii.

Magnez
Stabilizuje funkcje układu nerwowego i usprawnia pracę szarych komórek. Bierze udział w przemianie węglowodanów, białek, tłuszczy dodatkowo poprawia pamięć i myślenie. Magnez odpowiedzialny jest za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego. Pierwiastek ten poprawia trawienie, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach. Reguluje pracę tarczycy, rozszerza drogi oddechowe. Reguluje napięcie mięśni, pomaga w leczeniu kontuzji. Magnez łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Wapń
Od wapna zależy nasz układ kostny i stan naszych zębów. Reguluje pracę układu nerwowego, serca i ciśnienia tętniczego. Wapń wspomaga leczenie alergii, a także krzepliwości krwi. Jest potrzebny do działania wielu hormonów. Niezbędny do funkcjonowania mięśni. Bierze udział w procesach metabolicznych żelaza. Pomaga zachować prawidłowy rytm serca. Wapń jest bardzo ważnym elementem przy budowie komórek i niezbędny do budowy szkieletu. Ułatwia gojenie się ran. Posiada działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.

Miedź
Bierze udział w wielu procesach przemian metabolicznych, w syntezie hemoglobiny, ma wpływ na metabolizm lipidów. Bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek i w tworzeniu kości.

Sód
Reguluje utrzymanie odpowiedniego ciśnienia osmotycznego i równowagi kwasowo-zasadowej. Jest bardzo ważny w zachowaniu prawidłowej pobudliwości mięśni. Zapewnia prawidłową czynność nerwów. Sód wpływa na prawidłową pracę układu krążenia. Reguluje bilans wodny.

Molibden
Uczestniczy w procesach odtruwania organizmu. Hamuje rozwój nowotworów. Jest pomocny przy leczeniu trądziku. Ma działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Chrom
Bierze udział w procesach przemiany materii, zapobiega powstawaniu miażdżycy. Łagodzi bóle głowy i uspokaja. Posiada dobroczynny wpływ na układ nerwowy. Reguluje poziom cukru we krwi. Przeciwdziała powstawaniu otyłości, hamuje apetyt.

Krzem
Krzem został nazwany pierwiastkiem młodości, ponieważ młode organizmy zawierają więcej krzemu niż starsze. W miarę upływu lat poziom krzemu spada, a wzrasta poziom wapnia. Pojawiają się wówczas procesy miażdżycowe.
Niedobór krzemu powoduje między innym osteoporozę, deformację stawów, tkanki łącznej i zapalenie dziąseł. Przewlekle niedobory krzemu powodują także krwawienia z dziąseł i nosa, stany zapalne powiek i spojówek. Ze względu na zakwaszenie środowiska i praktyki zobojętniania środowiska związkami wapnia, krzem w glebie wypierany jest przez pierwiastek antagonistyczny – wapń.
Wapniowanie gleb w rolnictwie powoduje, że coraz mniej krzemu znajduje się w roślinach, a co za tym idzie w pozostałej części łańcucha pokarmowego, którego ostatnim ogniwem są ludzie.
Krzem korzystnie oddziałuje na tkankę łączną i kapilary. Zapewnia dopływ tlenu. Przyczynia się do mineralizacji tkanki kostnej. Jest elementem komórek wytwarzających kość.

To wszystko właśnie tutaj: 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 388

2 przemyślenia nt. „Probalance – odkwaszanie organizmu

  1. Ciekawy i aktualny temat. Większość osób z którymi zaczynam ćwiczenia nie zdaje sobie sprawy z zakwaszenia organizmu, które zupełnie nie ułatwia dojścia do wyznaczonego celu.

    1. Na szczęście coraz więcej jest ludzi, którzy zaczynają orientować się w temacie. Dziś widzieliśmy dane, które wskazują, że 95% polskiego społeczeństwa ma zakwaszony organizm. Zatrważające! Na szczęście, mamy ProBalance :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *