Probiotyk

Kiedyś pewien mądry lekarz zadał mi pytanie: czy wiem ile waży układ odpornościowy. I przyznam z dumą, sprytnie odpowiedziałam: tyle ile nasze jelita – i była to najlepsza z możliwych odpowiedzi. Dlatego właśnie probiotyk ma tak niezwykłą siłę działania – uderza bezpośrednio w centrum wsparcia naszego organizmu! Do rzeczy:

0_0_productGfx_bdacb2cfa45c3623f20f42a1eb0bbb88

Flora bakteryjna naszego organizmu tak jak i my sami nie jest idealna i trzeba ją regularnie pielęgnować, by jej gorsza strona nie wzięła góry. Dotychczas probiotyki stosowane były głównie przy antybiotykoterapii, jednak coraz więcej specjalistów zaleca profilaktyczne stosowanie „dobrych” bakterii fermentujących, które jak udowodniono, mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Jelita, nasz największy organ wewnętrzny, mają ogromne znaczenie w naszym codziennym funkcjonowaniu. Nie bez powodu mówi się o wpływie diety na zdrowie i nie jest bzdurą informacja, że nietolerancja pokarmowa może wywołać taki objaw jak np. katar.
Probiotyków na rynku jest sporo, warto więc zwrócić uwagę na ilość szczepów i bakterii w kapsułce, oraz substancję z której dana kapsułka jest wykonana. Większość producentów zwiększa liczbę bakterii gdyż zdaje sobie sprawę,  że do jelit dojdzie tylko część z nich, pytanie tylko jak duża, albo lepiej, jak mała. Probiotic12 LR zawierający miliard bakterii z 12 różnych szczepów skupiony jest w podwójnej kapsułce, która rozpuszcza się dopiero w dwunastnicy, a więc tam gdzie ma zadziałać. Zwiększa to znacząco siłę rażenia :

probiotyk2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *